Táto stránka používa na poskytovanie služieb súbory cookies. Používaním týchto webstránok vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookies.

Ovocie a zelenina obsahuje velke mnozstvo vitaminov a je zakladom zdraveho stravovania

Hodnotenie používateľov: 5 / 5

Hviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívne
 

Výživa a správne stravovanie je 30% úspechu

Vraví sa, že to, čo človek konzumuje, tým sa aj stáva. Tento výrok je obzvlášť pravdivý pri pacientovi s rakovinou. Veľké množstvo štúdii potvrdzuje, že práve strava, konkrétne nevhodná strava, je najčastejšou príčinou vzniku rakoviny. Preto človek s týmto ochorením by mal popri ostatných faktoroch nevyhnutne zmeniť aj svoj postoj k strave. V nasledujúcich riadkoch budem v jednotlivých bodoch popisovať zložky potravy, ktoré by mal bezpodmienečne začať konzumovať a súčasne uvediem aj tie potraviny, alebo postupy prípravy jedál, ktorým by sa mal čo možno najviac vyhýbať. Na začiatok by som chcel uviesť niekoľko všeobecných odporúčaní:

 1. Konzumovať potraviny čo možno najviac v surovom stave (okrem mäsa samozrejme). Nespracované potraviny totiž v sebe obsahujú veľké množstvo aktívnych vitamínov, minerálnych látok a enzýmov, ktoré sa tepelným spracovaním znehodnocujú. Napríklad vitamín C je háklivý na teplo. Pri varení alebo pečení sa takto z potravín pomaly odbúrava a nakoniec aj z pôvodne výživnej potraviny sa môže stať nutrične bezhodnotne jedlo. Surové ovocie a zelenina obsahuje aj veľké množstvo enzýmov prospešných pre boj s rakovinou, no tie po tepelnej úprave sa môžu rovnako úplne znehodnotiť. Človek tak potom obrazne konzumuje mŕtve jedlo.

 2. V žiadnom prípade nekonzumovať žiadne jedlá z mikrovlnnej rúry, či už ide o jedlá v mikrovlnnej rúre varené alebo len prihrievané. Mikrovlnnej rúry by sa mal každý človek, nie len ten trpiaci rakovinou, zbaviť. V mikrovlnnej rúre totiž nedochádza len k všeobecne proklamovanému ohrevu jedla prostredníctvom rozkmitávania molekúl vody v ňom obsiahnutom, ale dochádza tam aj k zmene chemickej štruktúry veľkého množstva ostatných molekúl. Bolo dokonca dokázané, že v potravinách prihrievaných mikrovlnným žiarením sa vytvárajú dioxíny, ktoré patria medzi jedny z najtoxickejších látok pre ľudský organizmus a k tomu ešte s veľmi pomalou dobou ich odbúravania z tela. Pri pokusoch sa rovnako zistilo, že po konzumácii jedla z mikrovlnky sa chemické zloženie krvi daného človeka na prechodnú dobu čiastočne zmenilo a svojou štruktúrou pripomínalo zloženie krvi predrakovinových stavov. Pri občasnom použití takto, v mikrovlnke pripravenom jedle, má ľudský organizmus schopnosť sa dostať na pôvodnú úroveň, no pri pravidelnom konzumovaní takto upravených jedál je vysoko pravdepodobné, že raz telo už nedokáže napraviť škody týmto napáchané a výsledok môže byť práve rozvoj rakovinového ochorenia. Mnoho ľudí, ktorí si myslia, že sa správne stravujú, nepijú, nefajčia, športujú a teda že nemôžu dostať rakovinu, ak ju nanešťastie dostanú, sa potom čudujú, že ako je to možné. Oni si totiž neuvedomujú, že práve dlhodoby príjem toxínov z mikrovlnkovej stravy môže u nich po čase vyvolať rakovinové ochorenie. Výrobcovia mikrovlnných rúr samozrejme takéto niečo nepripúšťajú a je to aj pochopiteľné, keďže sú na ich výrobe a predaji životne závislí. Títo výrobcovia zneužívajú ten fakt, že príčinná súvislosť medzi škodlivosťou mikrovlnných rúr a ochorením na rakovinu môže predstavovať aj odstup niekoľkých rokov, číže príliš dlhú dobu na to, aby sa dalo jednoznačne dokázať, že táto príčinná súvislosť tam existuje. Mnou tuto uvádzané fakty sa zakladajú na štúdiách a výskumoch nezávislých testovacích inštitúcii, vedcov a lekárov.

 3. Rovnako ako je priamo škodlivá strava z mikrovlnnej rúry, takmer rovnako nezdravé sú aj jedlá upravované v klasickej plynovej alebo elektrickej rúre, prípadne vysmážané na oleji. Aj keď sú menej škodlivé ako tie z mikrovlnky, keďže neobsahujú dioxíny a ostatné škodlivé látky typicky vznikajuce pri mikrovlnnom ohreve, stále pri nich vznikajú určité škodliviny, hlavne pri činnostiach ako vyprážanie mäsa alebo uhľohydrátov (hranolky, strúhanka) na oleji. Okrem toho takto vysoko tepelne upravené jedlá častokrát strácajú svoju nutričnú hodnotu. Človek tak potom prijíma proteíny (napr. mäso), ktoré sú telu ťažko stráviteľné, zeleninu, ktorá stratila väčšinu svojho výživného potenciálu a podobne. Mnoho alternatívnych lekárov preto odporúča pri rakovinovom ochorení predať mikrovlnnú rúru, plynovú a elektrickú rúru a namiesto toho si obstarať odšťavovač. O odšťavovači ešte bude reč v nasledujúcich riadkoch. Ide totiž o jeden z najzákladnejších a najpotrebnejších domácich spotrebičov človeka trpiaceho rakovinovým ochorením.

Potraviny žiadúce:

1. Takmer všetky druhy zeleniny, no najmä: brokolica, karfiol, kapusta, červená repa (cvikla), mrkva, paradajky, paprika, hlávkový šalát, špenát, ovsené a jačmenné klíčky, zeler, cibuľa, cesnak, zázvor.

Posledné štúdie ukazujú, že hlavne hlávková zelenina ako brokolica a karfiol obsahujú veľké množstvo silných protirakovinových látok. Rovnako hodnotné sú aj mrkva a červená repa. Paradajky zas obsahujú lykopén, veľmi silný antioxidant. U paradajok je ale jedna výnimka, tie sa odporúča konzumovať tepelne upravené (vo forme napríklad kečupu, paradajkovej polievky, paradajkového pretlaku a podobne), keďže lykopén sa uvoľňuje vo významnej miere až po tepelnej úprave. Rovnako je to s mrkvou, tu je možno konzumovať tak priamo surovú, v podobe surovej šťavy ale aj uvarenú napríklad v polievke. Všeobecne sa ďalej odporúča z týchto druhov zeleniny si robiť zeleninové šťavy (aj miešané, obsahujúce viacero druhov zeleniny naraz). Pri konzumovaní štiav je tá výhoda, že je možné naraz skonzumovať, respektíve vypiť šťavy z takého objemu zeleniny, ktorý by klasickým spôsobom kvôli veľkému objemu bolo ťažké zjesť.

 

2. Strukoviny

Aj keď strukoviny sa zaraďujú pod zeleninu, dovolil som si ich vyčleniť do samostatného odstavca. Ide tu hlavne o to, že pri protirakovinovej diéte by mal človek obmedziť príjem hlavne živočíšnych bielkovín (mäso, mliečne výrobky, zčasti vajíčka), keďže tie sú pre telo ťažko stráviteľné a bielkoviny štiepiace enzýmy produkované pankreasom sú v čase rakovinového ochorenia prednostne potrebné na odstraňovanie nádorových obalov, ktoré majú tiež bielkovinovú štruktúru. Pri zvýšenom príjme živočíšnych bielkovín sa tak tieto enzýmy nedostávajú tam, kde sú najviac potrebné, ale sa spotrebovávajú na trávenie mäsa a iných bielkovín v tenkom čreve. Z toho dôvodu je potrebné príjem týchto bielkovín obmedziť a nahradiť ich rastlinnými. No a práve strukoviny ako hrach, fazuľa alebo sója (geneticky nemodifikovaná a v obmedzenom množstve) sú výbornými náhradami, pričom navyše k tomu samé obsahujú niektoré látky, ktoré napomáhajú ich vlastnému tráveniu. Takto potom nezaťažujú, respektíve neoberajú telo o potrebné proteolitické enzýmy produkovane pankreasom.

Čo sa týka sóje, tak pri nej je ale potrebné byť opatrný. Sója totiž obsahuje látky podobné ženským pohlavným hormónom estrogénom, čo v prípade jej nadmernej konzumácie u rakovinového ochorenia môže spôsobovať problémy. Okrem toho sója má tendenciu nežiaduco ovplyvňovať činnosť štítnej žľazy. S jej konzumáciou treba byť preto obozretný, prípadne ju preventívne z jednálneho lístka úplne vylúčiť, keďže nežiaduce účinky sóje niekedy prevyšujú jej pozitíva.

 

3. Ovocie

Ovocie rovnako ako zelenina obsahuje veľké množstvo vitamínov, minerálnych látok a enzýmov. Takmer všetko ovocie je doporučené konzumovať v surovom stave. Pri ovocí je ale taký malý problém – v porovnaní so zeleninou totiž obsahuje oveľa väčšie množstvo cukru. No a práve pri rakovinových ochoreniach je žiadúce sa cukru vyhýbať, keďže rôznymi štúdiami bolo dokázané (dokonca za tento objav bola udelená Nobelova cena), že rakovinové bunky majú tzv. anaeróbny metabolizmus, to znamená, že namiesto oxidácie cukrov, ako je tomu pri zdravých bunkách, na získavanie energie používajú kvasenie cukrov. No a kvasenie je omnoho menej energeticky efektívny spôsob získavania energie v porovnaní s oxidáciou. Rakovinové bunky tak na výrobu dostatočného množstva energie pre svoju existenciu potrebujú omnoho väčšie množstvo cukrov. Jedným z princípov protirakovinovej liečby je teda obmedzenie prísunu cukrov (sacharidov) do tela. Normálne bunky samozrejme tým, že majú efektívnejší metabolizmus, si vystačia aj s menším prísunom cukrov, no rakovinové bunky takéto “hladovanie” môže výrazne oslabiť, prípadne až zahubiť. Samozrejme, že telo si pri nedostatku cukrov v potrave ich samo vyrobí z tukových zásob, no takáto premena zvyčajne nestačí úplne pokryť ich celkový dopyt po cukroch, ktoré rakovinové bunky majú. Obmedzením príjmu hlavne jednoduchých uhľohydrátov (rafinovaný cukor, biele pečivo, ale aj cukry v ovocí) je možné takto obrazne povedané spôsobiť rakovinovým bunkám hladovanie. Ale späť k ovociu. Na jednej strane obsahuje cukry, na strane druhej tiež obsahuje hodnotné nutričné látky. Čo teda robiť? Odpoveďou je konzumovať ovocie, ale v obmedzenej miere. Hlavne sa zamerať na také ovocie, ktoré má hodnotné látky pre boj s rakovinou. Takým ovocím sú napríklad:

- jahody, čučoriedky, maliny, černice a iné “farebné” lesné plody. Obsahujú vysoké množstvo vitamínov a antioxidantov

- ananás, obsahujúci hodnotný, bielkoviny štiepiaci enzým bromelain (bielkoviny štiepiace enzýmy sú pri rakovinovom ochorení veľmi dôležité, keďže narúšajú nádorové obaly, ktorými sa nádory chránia pred imunitným systémom – o tom budem ešte neskôr písať v časti pre doplnky stravy)

- papaya, obsahujúca rovnako hodnotný bielkoviny štiepiaci enzým papain

- červený melón, obsahuje vitamíny, silný antioxidant, veľa vlákniny a vody, vhodnej na prečistenie čriev a obličiek

- ružové alebo tmavočervené hrozno, vrátané jadierok. Hrozno síce obsahuje až 20% cukrov, no taktiež hlavne v šupkách a vnútri jadierok disponuje ohromne silnými antioxidantami. Preto občas s mierou je treba ho konzumovať spolu s jadierkami, ktoré sa v zuboch rozdrvia

Upozornenie: Čo sa týka všetkej rastlinnej potravy, teda tak ovocia, zeleniny ako aj strukovín, preferované sú v organickej, respektíve bio kvalite. To znamená, že pri ich pestovaní neboli používané žiadne umelé hnojivá, pesticídy ani herbicídy a taktiež, že sú pôvodné, prírodné a nie geneticky modifikovane. Pri konzumácii príliš chemikáliami znečistených plodín totiž hrozí riziko, že tieto chemikálie môžu v tele človeka napáchať viac škody ako prospešné látky úžitku. Rovnako dôležité je konzumovať čerstvé, nenahnité plodiny, keďže aj pri miernom nahnití sa môžu na nich vyskytovať plesne a huby pre ľudský organizmus značne toxické.


4. Celozrnné pečivo (celozrnná pšenica, ovos, pohánka, jačmeň, raž).

Napriek tomu, že pečivo predstavuje uhľohydráty, v prípade celozrnného pečiva sú to prevažne zložité uhľohydráty, ktorých trávenie a transformácia na jednoduché uhľohydráty trvá dlhšiu dobu, preto nepredstavuje až také riziko ako biele pečivo. Okrem toho celozrnné pečivo obsahuje veľké množstvo užitočných minerálnych látok


5. Vajíčka na mäkko

Niektorí výživoví odborníci považujú vajíčka za takmer dokonalú potravu, obsahujúcu vyvážený pomer bielkovín, uhľohydrátov, vitamínov a minerálov. Treba ich ale konzumovať na mäkko, pretože vtedy sa v nich ešte zachovávajú určité veľmi prospešné enzýmy. Keďže vajíčka môžu byt pre niektorých ľudí ťažko stráviteľné, v prípade protirakovinovej stravy sa odporúča ich konzumácia, ale s mierou. Jedno, maximálne 2 vajíčka na mäkko denne, alebo každý druhý deň by malo byt v poriadku. Ak ich niekto nemá rád, nemusí ich požívať, dajú sa nahradiť inými zložkami potravy, hlavne strukovinami obsahujúcimi rastlinné bielkoviny, prípadne doplnkami výživy s obsahom vitamínov, minerálov a enzýmov


6. Orechy – vlašské, lieskové, kešu, brazílske, mandle (nesmažené)

Orechy všeobecne obsahujú veľké množstvo minerálnych látok a stopových prvkov (ako napríklad selén) málo sa vyskytujúcich v ostatnej potrave. Okrem toho obsahujú veľa tzv. dobrých olejov, omega 3,6 mastne kyseliny, bielkoviny a enzýmy a iné látky prospešné buď ako nutričné látky, prípadne látky s protirakovinovými účinkami. Pri ich konzumácii je potrebné ich dôkladne rozhrýzť a rozžuvať v ústach – zjednoduší sa tým ich trávenie a následné vstrebávanie prospešných látok do krvi


7. Tekutiny

Preferovanými tekutinami na pitie by mala byt čistá voda (nie sóda), zeleninové šťavy, občasné ovocné šťavy, bylinkové čaje (neprisladzované)


8. Dostatočný, ale nie nadmerný príjem solí, ideálne chloridu draselného (KCL)

Telo si udržiava svoju vnútornú PH rovnováhu krvi vo veľmi úzkom rozpätí. Na udržiavanie tejto rovnováhy využíva kyseliny na jednej strane a zásady na strane druhej. Musí mať preto dostatočný počet substancií z obidvoch skupín, aby mohlo promptne reagovať na vznikajúce potreby. Na strane kyselín sú to prevažne kyselina chlorovodíková (HCL) produkovaná v žalúdku. Na jej produkciu telo potrebuje hlavne dostatok chlóru (vodík je bežne dostupný z vody), no a chlór získava prevažne zo soli. Soľ môže byt chlorid sodný alebo chlorid draselný. Ideálne by bolo získavať ho z chloridu draselného, keďže zvyšný draslík je pre telo veľmi užitočný minerál. Naopak, ak ho je telo nútené získavať z chloridu sodného (kuchynská soľ), potom mu ostáva sodík, ktorý je pre telo toxický a môže spôsobovať hlavne zvýšenie krvného tlaku ale okrem toho aj celý ďalší súbor rôznych akútnych či chronických ochorení. Soliť by sa preto malo prevažne chloridom draselným, problém ale je v tom, že ho nie je možné nikde dostať kúpiť. Jediné čo sa dá zohnať je zmes chloridu sodného a draselného, čo nie je síce ideálne, ale stále lepšie ako klasická kuchynská soľ. Ďalším riešením je konzumácia potravín, ktoré prirodzene obsahujú chlór. Tým ale samozrejme nemyslím chlórovanú vodu, v ktorej sa nachádza čistý chlór ako plyn, ten je totiž v takejto podobe pre človeka toxický. Chlór v potrave je vždy naviazaný na iný prvok, číže vo forme pre človeka netoxickej.

Čo sa týka PH prostredia, tak okrem kyseliny chlorovodíkovej na strane kyselín sú tam ďalej oxid uhličitý (vydýchavaný a kontrolovaný pľúcami). Na strane zásad sú to hlavne vápnik a magnézium. Ak telo nedisponuje dostatočným množstvom kyseliny chlorovodíkovej, začne ju nahrádzať metabolickými splodinami, čo pre organizmus v konečnom dôsledku pôsobí degradujúco s celou paletou možných chorôb od rakoviny, cukrovky až po eventuálnu slepotu. Na strane druhej ak nedisponuje dostatočným množstvom vápnika a horčíka na strane zásad, začne ich získavať z kostí, čo opäť môže viesť k rôznym chorobám, napríklad osteoporóze. V hierarchii dôležitosti zabezpečovania životných funkcií je PH krvi na prvom mieste, jeho hoci aj krátkodobé narušenie by znamenalo okamžitú smrť, preto sa ľudské telo snaží toto PH zabezpečiť vždy prioritne, aj keby na to malo použiť síce nevhodné, no v danom čase jediné dostupné prostriedky (metabolické splodiny na jednej strane, alebo vápnik a horčík odbúravaný z kostí na strane druhej). Je preto dôležité, aby telo v dlhodobom horizonte disponovalo tak zdravými kyselinami ako aj zdravými zásadami.

Potraviny nežiadúce:

1. Cukrovinky, sladkosti, zákusky, keksy, čokolády (okrem horkej 70% a viac) a podobne

Pre človeka trpiaceho rakovinou by tieto veci mali byť absolútne tabu. Obsahujú totiž veľké množstvo jednoduchých cukrov (ktoré rakovinové bunky majú rak rady), tukov, zaťažujú trávenie a zamorujú tráviaci systém, pečeň a žlčník


2. Mäso, mlieko, mliečne výrobky

Ako som sa už zmienil pri popise strukovín, mäso je pri protirakovinovej liečbe absolútne nežiadúce. Mäso, to je v podstate synonymum pre bielkoviny, no a živočíšne bielkoviny sú pravé tým, čo najviac oberá telo o nepostrádateľné a pre boj s rakovinou nevyhnutne proteolitické enzýmy (trypsín a chymotrypsín) produkované pankreasom. Ak telo prestane produkovať dostatočné množstvo týchto enzýmov, alebo keď sa všetky spotrebujú na trávenie masa, potom ich nezostane v tele dosť na boj proti nádorom. Hlavnou funkciou týchto enzýmov totiž býva odstránenie nádorových obalov, ktorými sa nádory chránia pred imunitným systémom. Takto “odhalené” nádory bez ochranného obalu sú potom ľahkým terčom pre imunitný systém, ktorý ich následne usmrtí a odstráni z tela. V prípade ak sa človek nevie zriecť mäsa úplne, tak aspoň ho treba výrazne obmedziť a uprednostniť tzv. biele mäso z kurčiat a rýb, pred červeným mäsom z hovädzieho a bravčového.

Čo sa týka mlieka, tak to rovnako ako mäso obsahuje vysoké množstvo živočíšnych bielkovín, hoc nie tak veľa ako mäso, no a k tomu mlieko zvykne zahlieňovať telo a tým mu brániť v eliminácii nečistôt, prípadne brániť efektívnej absorpcii živín z tenkého čreva do krvi. Propagovaný vápnik, ktorý mlieko obsahuje sa dá jednoducho nahradiť vápnikom prijímaným v zelenine, strukovinách, prípadne doplnkami výživy.


3. Alkohol

Veľmi dôležitým prvkom v liečbe je vystríhať sa konzumácii alkoholu. Ten totiž jednak značne zaťažuje pečeň, zvyšuje hladiny cukru v krvi, čo je ako už bolo popísané nežiaduce a látky na ktoré sa metabolizuje značne oslabujú telo a jeho celkovú schopnosť boja proti chorobám.


4. Rôzne sladené nápoje typu Coca Cola, Sprite, Mirinda a podobne

Tieto nápoje obsahujú vysoké množstvo cukrov a častokrát aj rôznych prídavných látok ako farbivá, konzervačné látky a podobne, teda látky, ktoré zbytočne zaťažujú pečeň. Tieto nápoje rovnako môžu spôsobovať vyplavovanie dôležitých minerálov ako vápnik a magnézium a tým narúšať celkové vnútorné PH prostredie (krvi alebo medzi- a vnútrobunkového prostredia). Tuto by som ešte chcel s výkričníkom zdôrazniť, že riešením nie je konzumácia ani tzv. light (ľahkých) nápojov, tie totiž obsahujú umelé sladidlá ako aspartám, čo je pre telo ešte oveľa horšie ako samotný cukor. Najčastejšie požívaným nápojom ľudí liečiacich sa na rakovinu by mala byt voda, zeleninové (pripadne občas aj ovocné) šťavy a bylinkové čaje.


5. Margaríny

Aj keď na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že margaríny, keďže sú rastlinného pôvodu, tak sú aj zdravšie, no v skutočnosti je to omyl. Margaríny sú síce vyrábané z rastlinných olejov, ale podliehajú procesu rafinácie, tiež nazývanom hydrogenizácia, pri ktorom sa mení ich chemická štruktúra vložením extra atómu vodíka. Tým sa ale úplne zmení ich podstata a tak z pôvodne zdravého rastlinného oleja sa stane nezdravý, ba priam zdraviu škodlivý margarín. Bolo dokázané, že napriek tvrdeniam výrobcov margarínov o ich zdraviu prospešnosti, konzumovanie margarínov spôsobuje zvyšovanie zlého cholesterolu v krvi, kôrnatenie a upchávanie ciev, čo v konečnom dôsledku môže viesť až k infarktom a mozgovým mŕtviciam. V tomto prípade je maslo, aj keď je živočíšneho pôvodu, oveľa zdravšie ako margarín. Maslo obsahuje niektoré v tukoch rozpustné vitamíny (A, D a E) a jeho užívanie v rozumnej miere ma viac pozitívnych ako negatívnych účinkov.


6. Ostané rafinované oleje

Ide o oleje, ktoré sa vyprodukovali procesom rafinácie. Prevažne sa na slovenskom trhu jedná o oleje z repky a sóje. Slnečnicové a olivové oleje lisované za studena sú odporúčané ako zdravšie.


7. Niektoré doplnkové potraviny alebo predmety denného použitia obsahujúce škodlivé látky

Do tejto kategórie by som zaradil hlavne chlórovanú alebo fluórovanú vodu z vodovodu. Obidva tieto chemické prvky vo svojej podobe, v akej sa nachádzajú vo vode, sú pre ľudské zdravie škodlivé. V prípade chlórovanej vody z vodovodu sa dá chlóru čiastočne zbaviť tak, že po napúšťaní vody do pohára alebo fľaše sa nechá niekoľko minúť, prípadne aj hodín odstáť. Počas tej doby zvyčajne chlór z vody vyprchá. V prípade fluóru je to horšie, ten sa odstátím neodstráni a preto je potrebné takúto vodu radšej vôbec nepiť a nahradiť ju kupovanou minerálnou alebo stolovou vodou vo fľašiach. Fluór sa taktiež vyskytuje vo všetkých bežných zubných pastách (Colgate, Signal a podobne). Tento fluór v zubných pastách reaguje s amalgámom v zuboch, následkom čoho sa vytvárajú halogény, zdraviu škodlivé látky. Treba preto sa snažiť zadovážiť si v obchodoch so zdravou výživou také zubné pasty, ktoré neobsahujú fluór. Aby nedošlo k nedorozumeniu: fluór je síce prospešný pre zdravý vývoj kostí a zubov. Jedna sa o prírodný fluór, tzv. fluorid vápenatý (CaF2). Do zubných pást sa ale pridáva fluorid sodný alebo aminfluorid, ktoré sú pre ľudský organizmus škodlivé. Niektoré štúdie dokonca predpovedajú súvislosť medzi fluórom a hliníkom (napríklad z hliníkových príborov alebo hrncov), ktoré ak sa v ľudskom tele vyskytnú súčasne, tak vytvoria zlúčeniny ničiace nervové bunky s následným vypuknutím alzheimerovej choroby.

Čo sa týka stravy, tak hore uvedené odporúčania by mali predstavovať také nutné jadro užitočných informácii pre človeka liečiaceho sa na rakovinu. Je možné, že som na niektoré prospešné veci zabudol alebo ich prehliadol, preto rád privítam vaše pripomienky a rady. Samozrejme aj ja sám neustále študujem a dozvedám sa nové skutočnosti, preto je vysoko pravdepodobné, že túto časť budem priebežne dopĺňať o ďalšie užitočné rady a informácie.

Potravinové doplnky:

Takže po predošlých dvoch častiach venovaných detoxifikácii tela s následnou úpravou stravovania sa dostávam takpovediac k jadru protirakovinovej liečby. V tejto časti uvediem rôzne doplnky stravy, vitamínové preparáty a iné prírodné prípravky, ktoré by mali v konečnom dôsledku viesť k vyliečeniu rakovinového ochorenia. Hlavným efektom týchto prípravkov je samotné odstraňovanie rakovinových buniek (tzv. priamy účinok), no zároveň pôjde o výrazné posilnenie samotného imunitného systému, ktorý predstavuje najsilnejšiu a doposiaľ neprekonanú zbraň proti rakovine. Na prvý pohľad sa môže jednať o veľké množstvo rôznych prípravkov, ktoré môže človeka vyľakať. Preto som sa rozhodol, že obsah tohto oddielu rozdelím do dvoch častí – prvá časť bude obsahovať veci, ktoré sú pre úspešné vyliečenie rakoviny postačujúce a nevyhnutné. V druhej časti uvediem ďalšie doplnkové prípravky, ktoré si človek trpiaci rakovinou podľa vlastného uváženia môže zaobstarať či už jeden, dva alebo viacero z nich. Závisí to samozrejme od štádia ochorenia, veku, a celkového zdravotného stavu človeka. Prvá časť bude obsahovať prostriedky postačujúce k úspešnému vyliečeniu aj toho posledného štádia rakoviny, preto bude logicky postačujúca aj pre akékoľvek nižšie štádium.

Nevyhnutné prípravky:

1. Kvalitný multivitamín (na slovenskom trhu je ním napríklad “Zelený Zdroj”)

Pri stave dnešných masovo produkovaných potravín bežne dostupných v obchodnej sieti je vysoko pravdepodobné, že aj pri najlepšom úsilí sa nepodarí človeku z nich získať všetky potrebné nutričné zložky, či už ide o vitamíny, minerálne látky, stopové prvky alebo enzýmy. Príčinou je fakt, že už vyše 100 rokov sa praktizuje tzv. intenzívne poľnohospodárstvo, ktoré z pôdy dlhodobo odčerpáva výživné látky. Umelé prihnojovania väčšinou obsahujú len základné minerály potrebné pre rast plodín, no mnohé užitočné látky pre ľudské zdravie už nie. Preto je potrebné užívať kvalitný multivitamín pre doplnenie prípadného deficitu.


2. Bielkoviny štiepiace enzýmy

Ako som už v predchádzajúcich častiach viackrát naznačil, jednou z hlavných zbraní proti nádorom sú bielkoviny štiepiace enzýmy. Nádory sa zvyčajne zvyknú obaliť proteínovým obalom, ktorým sa chránia pred napadnutím imunitným systémom. Bielkoviny štiepiace enzýmy dokážu tieto obaly narušiť, ba priam rozpustiť a odhaliť tak nádor pre následný zásah imunitného systému. Telo si produkuje tieto enzýmy v pankrease, no vekom, zhoršeným všeobecným zdravím, zlou životosprávou, nedostatkom určitých vitamínov alebo minerálov pre tvorbu týchto enzýmov, sa ich produkcia pankreasom môže znížiť, prípadne úplné zastaviť. V prípade takto nedostatočnej produkcie sa potom nedostáva telu potrebné množstvo enzýmov, ktorými by bojovalo proti vznikajúcemu počiatočnému vývinu nádorov. Po čaše takto zaobalené nádory rastú až do štádia keď sú dostatočne veľké a spozorovateľné, číže v čase, kedy sa ľuďom zvyčajne diagnostikuje rakovina. Tieto enzýmy sa dajú dopĺňať rôznymi prípravkami:

a.) proteolitické enzýmy ako Trypsín a Chymotrypsín, obsahujú ich prípravky napríklad Wobenzym (dostať kúpiť na Slovensku) alebo Megazym (treba si ho objednať a nechať zaslať z USA)

Tablety s týmito enzýmami je potrebné užívať na lačno, minimálne 15-20 minút pred jedlom a zapiť ich minimálne 2 až 3 dcl tekutín. V kyslom prostredí žalúdka sa totiž deaktivujú, preto je potrebné, aby po užití prešli rýchlo žalúdkom (prázdnym) do tenkého čreva, kde sa následne rozpustia a vstrebú do krvi.


b.) rastlinné bielkoviny štiepiace enzýmy ako Bromelain, Papain, Serapeptidaza

Výhodou týchto enzýmov je to, že nie sú citlivé na kyslé žalúdočné prostredie, preto je ich možné užívať aj s jedlom, no stále výhodnejšie je ich brať pred jedlom ako u predošlej skupiny, a to preto aby sa zbytočne nespotrebovali na trávenie jedla, ale prednostne na ničenie obalov nádorových buniek a následne na odstraňovanie metabolických zvyškov z nich, ktoré by mohli teoreticky spôsobovať zápaly.


c.) Trypsín a Chymotrypsín pre vnútrožilové použitie

Táto možnosť je určená prevažne lekárom (ktorí by boli ochotní to pacientom podávať), prípadne je možné si tieto prípravky zaobstarať a aplikovať pomocou buď známeho lekára alebo známou zdravotnou sestrou, to znamená ľuďmi, ktorí by to aplikovali pacientovi v domácom prostredí. Problémom je, že tieto prípravky pre vnútrožilové použitie sa na Slovensku a v Čechách na nátlak určitých lobistických kruhov prestali pred pár rokmi vyrábať a zohnať ich je možné už len na Ukrajine alebo v Rusku, kde sa zatiaľ ešte stále vyrábajú. Mnohí onkologickí pacienti, liečiaci sa alternatívne, si ich nechávajú kupovať v lekárňach na Ukrajine a následne zasielať na Slovensko. Trochu háklivou vecou u týchto prípravkoch je to, že sa musia skladovať v chladničke. Pri ich preprave v nechladenom prostredí hrozí ich znehodnotenie. Odporúčal by som preto si ich zadovážiť radšej osobne a prepravovať ich z Ukrajiny na Slovensko autom v prenosnej chladničke, čo môže byt trocha problematické, no zaručene bezpečnejšie ako ich kupovanie od neznámych sprostredkovateľov.


3. Vitamín B17 (leatrile, nitroside)

Tento vitamín na Slovensku nie je možné kúpiť ako samostatný vitamínový preparát, ale našťastie existujú jeho prírodné zdroje. Najväčší obsah vitamínu B17 majú horké marhuľové jadierka. Existujú aj sladké jadrá, tie ale neobsahujú dostatočné množstvo tohto vitamínu – pravé vitamín B17 dáva jadrám horkastú chuť. Zaobstarať sa dajú jednoducho vylupovaním kostiek marhúľ, prípadne sa dajú kúpiť už hotové vylúpané jadierka. Na Slovensku zatiaľ nepoznám obchod, ktorý by ich predával, no existujú internetové obchody v Nemecku a v Anglicku, kde je možné si ich objednať a poštou zaslať na Slovensko. Čo sa týka dávky ich užívania, tak pre onkologických pacientov sa odporúča denne zjesť od 30 do 50 jadierok na viackrát, teda napríklad 4x denne po 10 jadierok. Pre informáciu: 1 jadierko obsahuje približne 30 mg vitamínu B17. Niektoré zdroje alternatívnej medicíny uvádzajú, že ak by zdravý človek zjedol každý deň 8 jadierok, bolo by nemožné aby vôbec kedy v živote ochorel na rakovinou.

Stručný princíp fungovania vitamínu B17 je nasledovný: Molekula vitamínu B17 je tvorená štyrmi molekulami: dvoma molekulami glukózy, jednou molekulou kyanidu a jednou molekulou benzaldehydu. Kyanid aj benzaldehyd sú prudké jedy, ale zlúčené do molekuly vitamínu B17 sú neškodné. Rakovinové bunky sa vyznačujú veľkou chuťou pre glukózu, ktorú anaeróbnym metabolizmom využívajú ako ich primárny zdroj energie. Rakovinové bunky sa ďalej vyznačujú tým, že obsahujú enzým beta-glukosidázu. Tento enzým použijú na uvoľnenie molekúl glukózy, ale pri tom zároveň sa uvoľnia aj molekuly kyanidu a benzaldehydu. Tie potom v kombinácii ako prudký jed usmrtia rakovinovú bunku. Kombinácia kyanidu a benzaldehydu je 100x toxickejšia ako každá substancia osamote, preto je proti rakovinovej bunke tak účinne smrtiaca. Zdravé bunky tento enzým neobsahujú (prípadne len veľmi málo), na druhej strane ale obsahujú enzým rhodenázu za pomoci ktorej sa vitamín B17 metabolizuje na neškodné substancie. Zhrnutie teda je, že ak sa vitamín B17 dostane do rakovinovej bunky, tak ju usmrtí, pre zdravú bunku je ale neškodný. Vitamín B17 je prítomný v rôznych potravinách ako pohánka, obiloviny a podobne, no v najväčších koncentráciách sa nachádza v jadrách a kôstkach jabĺk, hrušiek, marhúľ, sliviek, nektáriniek, broskýň, čerešní a ostatnom kôstkovom ovocí. Najvyššia koncentrácia ako som už spomenul je práve v jadrách marhuľových kôstok. Je možné použiť aj syntetický vitamín B17 (ten je ale ťažko zohnať, hlavne na Slovensku). V prípade použitia syntetického je potrebné spolu s ním užívať aj zinok (pôsobí ako transmiter, resp. prenášač) a vitamín C. V prípade užitia prírodného B17 je dobre taktiež ho podporiť zinkom a C-kom, ale už nie v takej miere, keďže v jadrách kôstok sa spolu s vitamínom B17 obyčajne nachádza aj vitamín C a zinok.


4. Kombucha

Okrem silnej očisťovacej schopnosti má Kombucha aj výrazné schopnosti posilňovania imunity prostredníctvom kyseliny glukanovej a boja proti samotným rakovinovým bunkám pomocou pravotočivej kyseliny mliečnej. Pri patologických prieskumoch sa zistilo, že práve rakovinové bunky takmer vždy postrádajú práve pravotočivú kyselinu mliečnu. Predpokladá sa preto, že jej dostatok v bunkách dokáže zabrániť ich zvrhnutiu sa na bunky rakovinové.

Pomocou kombuchy a ďalšej prírodnej medicíny bol v 80.-tych rokoch dvadsiateho storočia z rakoviny úspešne vyliečený americký prezident Ronald Regan. Jeho lekári sa na alternatívne metódy obrátili po tom, čo konvenčná liečba pomocou chemoterapie a ožarovania zlyhala. Následne po vyliečení žil Regan ďalších takmer 20 rokov a zomrel len nedávno vo veku vyše deväťdesiat rokov na úplne inú príčinu.


5. Silné antioxidačné prípravky

Ide hlavne o doplnky výživy obsahujúce extrakty z hroznových jadierok, grapefruitových jadierok alebo lykopén (extrakt z paradajok)


6. Beta glukany

Jedná sa o substancie, ktoré ohromnou mierou podporujú imunitný systém. Ich sila spočíva v tom, že predstavujú hlavnú “zložku stravy” bielych krviniek, ktoré sú najvýznamnejšími predstaviteľmi imunitného systému. Beta glukany obsahujú hlavne niektoré medicínske huby ako: Maitake, Shitake, Reishi a ABM (Agaricus Blazei Murill). Prvé tri sú ázijského pôvodu, štvrtá je pôvodom z Brazílie. Zo slovenských húb ich obsahuje Hliva Ustricová. Beta glukany sú v týchto hubách dosť pevne naviazané, pre ich uvoľnenie je potrebná dostatočná tepelná úprava. Sú k dispozícii aj extrakty, ktoré ich už priamo obsahujú, preto aj niektoré zdroje alternatívnej medicíny uprednostňujú užívanie týchto hotových extraktov pred samotnou konzumáciou húb. Okrem húb sa beta glukany nachádzajú aj v kvasniciach, napríklad už spomínaná Kombucha obsahuje kyselinu glukonovú, ktorá sa v tele následne mení na beta glukany. Taktiež je možné kúpiť beta glukánové doplnky výživy na báze nie húb, ale kvasníc.


7. Inositol a Inositolhexaphosfat (IP6) - v lekárňach na Slovensku ich je možné dostať vo forme výživového doplnku pod názvom Inocell

Ide o substancie (kvázi vitamíny), ktoré podľa posledných výskumov výrazne podporujú apoptózu, číže samovraždu rakovinových buniek. Za apoptózu je v organizme zodpovedný tzv. gén p53, ktorý práve u rakovinových buniek najčastejšie zlyháva. Inositol a IP6 výraznou mierou podporujú sfunkčnenie tohto génu s následným úhynom nádorovej bunky.


8. Metóda slovenského lekára MUDr. Jurkoviča – blokovanie metabolizmu nádorov

Táto metóda je založená na blokácii metabolizmu nádorových buniek pomocou hormónov štítnej žľazy. Dr. Jurkovič objavil, že zvýšené energetické potreby si nádor zabezpečuje prostredníctvom hormónov štítnej žľazy. Metabolizmus nádorov je totiž niekedy až 100 násobne zrýchlený oproti normálnym bunkám. Telo by za normálnych okolností nedovolilo žiadnemu tkanivu ani orgánu v tele okrem srdca a mozgu spotrebovávať tak veľké množstvo zdrojov. Nádorové tkanivo tento klasický bezpečnostný mechanizmus obchádza tým, že produkuje špecifické látky, ktoré následne stimulujú činnosť štítnej žľazy a tá následne produkuje zvýšené množstvo hormónov, ktoré umožňujú nádorovému tkanivu odoberať pre seba zvýšené množstvo energetických zdrojov. Dr. Jurkovič pomocou thyreostatika Carbimazol (blokátora štítnej žľazy) zamedzí štítnej žľaze produkovať nadbytok hormónov, čím teda zabráni nádorovému tkanivu odčerpávať nadbytok zdrojov. Nádorové tkanivo takto bez potrebných látok pre svoj metabolizmus prestáva rásť, zmenšuje sa až nakoniec zaniká. Okrem Carbimazolu MUDr. Jurkovič užíva ďalšie pomocné látky, hlavne Trypsín pomáhajúci narúšať nádorové obaly s následným rozkladaním zbytkov nádorov a ich vyplavovanie z tela a ďalej liek Imunoglobulin, pomocou ktorého stimuluje imunitný systém. Tuto by som chcel zdôrazniť, že táto metóda je veľmi účinná, MUDr. Jurkovič s ňou dosiahol úspešnosť takmer 80% u pacientov, ktorých predtým konvenční onkológovia už odpísali. Zároveň by som chcel upozorniť na to, že aplikácia tejto metódy patrí do rúk lekára, keďže pri nej sa vyžadujú určité testy na celkový cholesterol v tele a TSH testy, konkrétne na T3 a T4. Ak by výsledky týchto testov boli nevyhovujúce, použitie uvedenej metódy by mohlo znamenať ohrozenie zdravia človeka, preto ako som už spomenul, jej aplikovanie by mal vykonávať iba lekár.


9. Pomleté ľanové jadierka a ľanový olej

Objaviteľom tejto metódy liečby rakoviny je nemecká biologička Johanna Buwdig, ktorá v 50. a 60. rokoch minulého storočia týmto spôsobom úspešne vyliečila veľké množstvo ľudí trpiacich rakovinou, dokonca aj tých v neskorých štádiách. Zistilo sa, že pre správnu funkciu činnosti všetkých buniek sú veľmi podstatné elektrické a nervové signaly, ktore si bunky predavaju navzajom tak medzi sebou, ako aj s nervovym systemom. V prípade, ak dôjde k narušeniu týchto vzruchov a informácii navzájom si predávaných, bunky tak bez príslušných inštrukcií môžu začať rásť nekontrolovane. Veľmi dôležitým faktorom pre správne fungovanie odovzdávania si informácii sú bunkové membrány a práve tie pre svoju správnu činnosť vyžadujú tzv. mastné nenasýtené omega 3,6 a 9 kyseliny. Obsah týchto kyselín je najväčší práve v ľanových semenách a ľanovom oleji, ten ale musí byť lisovaný za studena a udržiavaný v chladničke. Záručná doba ľanového oleja býva len 6 mesiacov, pričom po otvorení je ho nutné spotrebovať do 2 mesiacov. Ľanové semená a olej z nich obsahujú okrem uvedených omega kyselín aj veľké množstvo ďalších minerálov, vitamínov a enzýmov. Existuje slogan, ktorý tvrdí, že ľanové jadierka sú zhmotnením energie slnka.

Odporúčané prípravky:

1. Frohlov dýchací trenažér.

Jedna sa o nácvik spôsobu dýchania, pri ktorom sa niekoľko minúť denne simuluje prostredníctvom pretlakového a podtlakového pomalého dýchania nedostatok kyslíka. Telo na to následne reaguje zvýšením množstva červených krviniek v krvi, čo má za následok oveľa lepšie prekysličenie buniek. Mnohí výskumníci tvrdia, že niektoré zdravé bunky sa zvrhli na rakovinové práve kvôli nedostatku kyslíka potrebného na zabezpečovanie svojich energetických potrieb. Rakovinové bunky totiž, ako už bolo spomenuté nespaľujú kyslík na získanie energie, ale namiesto toho neefektívne kvasia cukor. Ak sa telu dostane zvýšené množstvo kyslíka, je takto možné, že aj rakovinová bunka bude následne zaplavená jeho dostatočným množstvom, čo je umožní sa opäť “prepnúť” späť na normálnu bunku. Ďalším pozitívnym efektom tohto typu dýchania je celkové zlepšenie činnosti vnútorných orgánov, vrátane pankreasu, pečene, tráviacej sústavy a mozgu, čiže orgánov, ktoré sa hlavne podieľajú na boji tela s rakovinou.


2. Šťava z Aloe Vera 100%

Stáva z Aloe Vera obsahuje vyše 200 biologicky aktívnych látok, vrátane polysacharidu známeho pod názvom acetaman. Ide o polysacharid, ktorý podobne ako beta glukany výraznou mierou zvyšuje aktivitu imunitného systému, konkrétne bielych krviniek. Pri užívaní z obchodu kupovanej Aloe Vera je ale potrebné si dávať pozor na prídavné, hlavne konzervačné látky. Z vlastnej skúsenosti viem, že takmer všetky, na Slovensku dostupne prípravky obsahujú benzoan sodný, ktorý v reakcii s vitamínom C vytvára nebezpečný a karcinogénny benzén. Preto pri užívaní tejto šťavy je potrebné aspoň pol hodiny pred a po požití neužívať súčasne žiadne iné vitamínové doplnky obsahujúce vitamín C.


3. Zvýšené množstvo vitamínu C

Niektoré štúdie dokázali, že obyčajným podávaním vysokých dávok vitamínu C (okolo 3 g denne) dokázali predlžiť život ľuďom s rakovinou až 6 násobné. Samotný vitamín C preto sám o sebe síce nemusí postačovať na vyliečenie rakoviny, môže ale hlavne predlžiť čas života a umožniť tak ostatným prípravkom dosť času na to, aby zaúčinkovali. Existuje aj jedna alternatívna metóda založená na vnútrožilovom podávaní vitamínu C, ktorá zaznamenala ešte povzbudivejšie výsledky, dokonca v niekoľkých prípadoch aj úplné vyliečenie rakoviny. Problém ale je, že táto metóda nie je oficiálne schválená lekárskou komunitou a tak by sa asi sotva našiel lekár, ktorý by bol ochotný toto vnútrožilové aplikovanie pre človeka s rakovinou vykonať. Na trhu dnes existuje veľké množstvo rôznych prípravkov s vitamínom C. Od obyčajných 100 mg tabliet čistého vitamínu až po rôzne preparáty s postupným uvoľňovaním. Ja osobne preferujem cmuľacie tablety obsahujúce 500 mg vitamínu C, bioflavonoidy a malé množstvo hroznového cukru. Tu si treba dávať pozor a nekupovať také, ktoré namiesto ovocného cukru obsahujú umelé sladidlá ako aspartám alebo acetulfám K. Tie s predlženým účinkom vyzerajú sľubne, no okrem vitamínu C obsahujú aj veľké množstvo prídavných chemikálii, preto som k nim trocha skepticky. Čo sa týka dávkovania, tak odporúčal by som užívať približne 1 až 3 g denne. Určité množstvo vitamínu C sa pri tejto ucelenej liečbe totiž získava už aj z hore uvedeného multivitamínu a zo zeleniny a ovocia v strave. Stále si ale myslím, že je vhodné dodávať určité množstvo tohto vitamínu aj priamo v tabletách.


4. Niektoré minerálne a stopové prvky ako Selén, Zinok, Jód, Draslík

Uvedené prvky by už mali byť obsiahnuté v multivitamíne, ale niekedy je potrebné ich dodatočne navýšiť, keďže multivitamín ich nemusí obsahovať dostatočné množstvo. U zinku sa odporúča užívať okolo 50 až 100 mg denne, u Selénu je to od 50 ucg do 200 ucg (mikrogramov, 1 mg = 1000 mikrogramov). Jód je vhodné dopĺňať z morských rias, je obsiahnutý v už spomínanej Spiruline (pri detoxifikácii tela) alebo v morskej riase pod názvom Kelp, ktorú je možné tiež bežne kúpiť v slovenských lekárňach, prípadne obchodoch so zdravou výživou.

Čo sa týka draslíka (kálium, potassium), tak u toho dnes prevláda v populácii všeobecný nedostatok. Denný príjem sa odporúča na 4 až 6 gramov (4000 až 6000 mg), pričom v súčasnosti ho priemerný človek v bežnej strave príjme len okolo 2 až 3 gramy. Pri dlhodobo zníženom príjme sa tak môže v organizme vybudovať jeho chronický nedostatok. Príčinou tohto stavu je hlavne znížená kvalita pôdy v dôsledku intenzívneho poľnohospodárstva, kedy sa objem draslíka v nej po desaťročia znižoval až na dnešnú nedostatočnú úroveň. No a práve draslík predstavuje jeden z najdôležitejších minerálov, ktorého nedostatok môže viesť k celej palete rôznych chorôb a v konečnom dôsledku po jeho dlhotrvajúcej zníženej úrovni v organizme aj k rakovine. Draslík sa vyskytuje hlavne v ovocí, zelenine, strukovinách, orechoch a celozrnnom pečive. Z ovocia a zeleniny sa nachádza prevažné v brokolici, špenáte, banánoch, no najväčší obsah majú zemiaky. U všetkých týchto plodín platí, že za ideálnych okolností by mali byť pestované ekologicky, teda v bio kvalite.

Všeobecné zásady prípravy potravín obsahujúcich draslík sú také, že pri zelenine sa odporúča buď čerstvá alebo dusená v pare, pretože pri varení vo vode sa draslík zvykne do nej počas varenia vyplavovať. Zemiaky by sa rovnako mali uprednostňovať buď pečené, dusené, prípadne varené celé aj so šupkou, nie nakrájané na kocky, aby sa opäť zabránilo vyplavovaniu draslíka do vody. Opekané na oleji, respektíve vo forme vyprážaných hranoliek sú nežiadúce. Pri konzumácii zemiakov nastáva trocha problém v tom, že tie súčasne obsahujú priveľké množstvo uhľohydrátov meniacich sa v tele na jednoduché cukry, čo v prípade človeka s rakovinou nie je príliš ideálne. Napriek tomu ich konzumácia v primeranom množstve sa odporúča. Draslík je možné dopĺňať aj umelo prostredníctvom tabliet ako doplnok stravy. Tu ale opäť nastáva menší problém a to v tom, že na Slovensku je možné zohnať tablety s množstvom len 100 mg draslíka v jednej tablete, čo znamená, že človek by potreboval skonzumovať 20 až 30 tabliet denne. Užívať denne takéto množstvo tabliet je dosť ťažko predstaviteľné tak z praktickej, ako aj finančnej stránky. Riešením je teda kombinácia stravy bohatej na draslík so súčasným jeho miernym dopĺňaním v podobe tabliet ako potravinových doplnkov.


5. Koloidné striebro, špecifikácia: 10 až 50 ppm (10 až 50 častíc striebra na milión molekúl vody), častice striebra o veľkosti 3 až 5 nm

Ide o deionizovaný vodný roztok, v ktorom sa nachádzajú mikročastice striebra. Jedna sa o to, že niektoré alternatívne teórie rakoviny tvrdia, že rakovinu spôsobujú vírusy, kvasnice, plesne, prípadne iné parazitické mikroorganizmy nachádzajúce sa v tele a produkujúce toxické látky, ktoré zakysľujú vnútorné prostredie buniek a následne pretvárajúce tieto pôvodne zdravé bunky na bunky rakovinové. Ak by sa podarilo vyhubiť tieto parazitujúce mikroorganizmy, rakovinové bunky by sa spätne zmenili na normálne bunky. A práve koloidné striebro môže byť v tomto dobrým pomocníkom. Dokáže totiž preniknúť do väčšiny parazitujúcich organizmov a odblokovať v nich enzým, ktoré tieto organizmy používajú na metabolizmus kyslíka. Bez kyslíka takto tieto parazity umierajú vo veľmi krátkom čase. Samozrejme na vyliečenie rakoviny telo potrebuje o nejaký ten čas viac, keďže mŕtve organizmy a toxíny musí postupne z tela vylúčiť a až potom môže telo prejsť k náprave poškodených tkanív.


6. Vápnik z koralových útesov (tzv. Coral Calcium) s obsahom Horčíka (Magnesium) a Vitamínu D

Jedna sa o najprirodzenejšiu a telu najlepšie vstrebateľnú formu vápnika. Prídavok horčíka a vitamínu D má slúžiť na podporu vstrebávania vápnika. Užívanie tohto prípravku vychádza z teórie liečby rakoviny na základe úpravy PH vnútorného prostredia človeka. Je dokázané, že rakovinovým bunkám sa obzvlášť darí v kyslom prostredí. Toto kyslé vnútorné prostredie je zvyčajne dôsledkom zlej stravy, málo pohybu, alkoholu, fajčenia, užívania veľkého množstva rôznych liekov, nedostatku minerálov ako vápnik a horčík, pripadne usadzovaniu veľkého množstva vlastných metabolických splodín v dôsledku nedostatočnej činnosti obličiek, pečene alebo pľúc, číže orgánov, prostredníctvom ktorých sa tieto metabolické splodiny dostavajú von z tela. Ak by sa človek správne detoxifikoval, začal sa vhodne stravovať a zmenil svoj životný štýl, postupom času by sa aj toto vnútorné prostredie odkyslilo a zamedzilo tak ďalšiemu rastu rakovinových buniek. To celé môže ale trvať dosť dlhú dobu, preto ak človek trpí vysokým štádiom rakovinového ochorenia a neostáva mu veľa času, potom je možné použiť práve tieto prípravky zložené z vápnika, magnézia a vitamínu D na pomerne rýchlu zmenu vnútorného prostredia na viac zásadité. Ak sa to podarí dosiahnuť, potom rast rakovinových buniek sa výrazne spomalí, zastaví alebo môže dokonca prejsť do úbytku. Liečba rakoviny, ako si už čitateľ určite všimol, ak sa dočítal až potiaľ, je komplexný proces. Neexistuje teda jeden zázračný liek, jedna tabletka, po prehltnutí ktorej by sa zázračne vyliečil.

 

Ďalšie metódy:

- aminokyselina Lysin
- džús zo zeleného jačmeňa
- AHCC
- džús NONI
- vitamín B15
- graviola
- paw paw
- ozónová a okysličovacia terapia
- DMSO a cesium chlorid
- insulin potentiation therapy
- iné

 

UPOZORNENIE! TENTO ČLÁNOK JE INFORMATÍVNY A NIE PORADENSKÝ. PORAĎTE SA SO SVOJÍM (NAJLEPŠIE VÝŽIVOVÝM) LEKÁROM!

Zdroj: badatel